Strona główna
Nasze dzieci
Kadra
Oferta Galeria
Gazetka www
 
Kontakt   Informacje dla rodziców

 
 
 

Działalność teatrzyku "BAJECZKA"

Sztuki teatralne mają szczególny wpływa na rozwijanie takich wartości uniwersalnych, jak: piękno, dobro, prawda, miłość i przyjaźń. Wiek przedszkolny jest właściwym momentem, aby ukształtować dziecko na aktywnego widza teatralnego.

 

Mając wieloletnie doświadczenie w przygotowaniu i wystawianiu teatrzyków dla dzieci i z dziećmi, podjęłyśmy decyzję o założeniu amatorskiego zespołu teatralnego. Inspiracją były ukończone przez nas warsztaty teatralne, bogata baza własna i przedszkolna: książki ze scenariuszami, rekwizyty, stroje. Bardzo dużo pomocy znajduje się w naszej przedszkolnej "szafie cudów". Organizowałyśmy także wycieczki do teatru "Baj Pomorski" w Toruniu; dzieci kilka razy w roku oglądają przedstawienia wystawione przez grupę teatralną z Torunia "Vaśka" i "Magma".

 

Własny teatrzyk założyliśmy we wrześniu 2003r. i nadałyśmy mu nazwę "BAJECZKA". Zakładając teatrzyk, miałyśmy także na uwadze wykorzystanie programu edukacyjnego: "Dziecko w świecie teatru". Naszym głównym celem jest przybliżanie dzieciom literatury dziecięcej, zachęcanie do kontaktu z książką, sięgania po bajki, wiersze i opowiadania, zachęcanie dzieci do zabaw w teatr i inscenizowania literatury dziecięcej (w każdej sali znajduje się kącik teatralny).

 

Dotąd dzieci obejrzały w naszym wykonaniu takie teatrzyki:

- "Urodziny Kubusia Puchatka" (2003r.) - inscenizacja pacynkowa;

- "O wiewiórce łupiskórce" - teatrzyk z wykorzystaniem kukiełek tzw. papierzaków;

- "O rybaku i złotej rybce" - teatrzyk cieni;

- "O królewnie i czarodzieju" - przedstawienie kukiełkowe;

- "Jaś i Małgosia" - kukiełki wełnianki;

- "W krainie kotów" - teatr żywego aktora.

 

Korzystamy z gotowych scenariuszy, same także je piszemy, samodzielnie wykonujemy scenografie, często same przygotowujemy kukiełki.

 

Przedszkolacy zawsze żywiołowo i spontanicznie reagują na przygody bohaterów. Reakcje dzieci są dla nas nagrodą za prace włożoną w przygotowanie inscenizacji i są motywacją do dalszych artystycznych poszukiwań dla naszego teatrzyku.

 

Teatrzyk "BAJECZKA" to: Mariola Korytowska i Beata Sobocka.

 

kliknij aby otworzyć w nowym oknie  kliknij aby otworzyć w nowym oknie  kliknij aby otworzyć w nowym oknie

kliknij aby otworzyć w nowym oknie  kliknij aby otworzyć w nowym oknie

 

 

 jar & cheepsi